متخصص کایروپراکتیک در کرج

متخصص کایروپراکتیک در کرج

متخصص کایروپراکتیک در کرج ، پس از گذراندن دوره پیش پزشکی، وارد دانشکده کایروپراکتیک می شود. پس از گذراندن علوم پایه پزشکی و کسب موفقیت در بورد علوم پایه، با ادامه تحصیل در دانشکده مرتبط، وارد مرحله علوم بالینی (دوره انترنی) می گردد. سرانجام، با موفقیت در دوره بالینی و اخذ دکترا از دانشکده و دریافت بورد سراسری و ایالتی کایروپراکتیک، می تواند به درمان کایروپراکتیکی بپردازد.

 

 

Chiropractic Specialist

با وجودی که پزشک  متخصص کایروپراکتیک در کرج با انواع اختلالات و بیماری های بدن انسان آشناست، اما توجه خاصی را به بیومکانیک ستون فقرات و دیگر مفاصل معطوف می دارد و به برطرف کردن اختلالات بیومکانیکی بدن انسان می پردازد. چنانچه بیماری شخص نوعی از بیماری غیر از بیماری های مرتبط به کایروپراکتیک باشد، پزشک کایروپراکتیک وی را به متخصص مرتبط معرفی می کند.

پزشک متخصص کایروپراکتیک در کرج با بررسی تاریخچه بیماری، رادیوگرافی، ام آر آی، ای ام جی، انجام معاینه های محلی، ارتوپدی و اعصاب و دیگر آزمایش های پاراکلینیکی به منشاء بیماری پی می برد و به معالجه آن می پردازد.

 

هدف پزشکی متخصص کایروپراکتیک در کرج:

هدف اصلی پزشک کایروپراکتیک با وجودی که تخصص ویژه ای در تنظیم و تطبیق مفاصل (Adjustment Spinal/Articulat) دارد، کاهش درد و سپس تنظیم و تطبیق مفاصل است.

نرمش ها و ورزش های مخصوص، تغذیه و راهنمایی که پزشک کایروپراکتیک ارائه می دهد می تواند در بهبود هر یک از بیماری های زیر بسیار موثر باشد، چون همه آنها برای سلامتی سیستم های مختلف بدن که در بهبودی بیمار موثر است، اهمیت زیادی دارند.

 

 

Chiropractic Specialist

چه چیزی از جلسه‌ی درمانی‌تان انتظار داشته باشید؟

اگر سابقا به یک متخصص کایروپرکتیک مراجعه نکرده باشید، ممکن است کمی درباره‌ی این که چه اتفاقی قرار است بیفتد نگران باشید. ملاقات با یک متخصص کایروپرکتیک برای درمان درد کمر در واقع ساده، بی‌خطر، و معمولا بدون درد است. و دیدار با متخصص کایروپرکتیک به رهایی بسیاری از آدم‌ها از درد منجر می‌شود.

 

ملاقات اول شما بسیار شبیه اولین ملاقات‌تان با هر پزشک جدیدی خواهد بود. احتمالا شامل مراحل زیر می‌شود:

– سابقه‌ی سلامت:

احتمالا یک فرم بلند بالا از پرسش‌های مربوط به وضعیت سلامتی‌تان را پر خواهید کرد. متخصص کایروپرکتیک در کرج ممکن است همچنین سوالاتی بپرسد مبنی بر این که آیا سردرد یا میگرن یا مشکلاتی در خوابیدن دارید. او همچنین احتمال دارد از شما درباره‌ی رژیم غذایی و میزان تحرک‌تان سوالاتی بپرسد.

 

– معاینه‌ی فیزیکی:

متخصص کایروپراکتیک در کرج ممکن است، به دنبال یافتن چیزهای غیرطبیعی، وضع بدنی شما را بررسی کند. چیزهایی مانند این که مثلا یک شانه یا باسن‌تان از دیگری بالاتر باشد. این معاینه همچنین ممکن است شامل تست عضلات نیز باشد. این کار شامل فشار دادن یک دست یا پا توسط متخصص کایروپرکتیک برای امتحان کردن توان آن‌ها می‌شود. همچنین ممکن است مسافت کوتاهی را راه بروید تا این که متخصص کایروپرکتیک بتواند نحوه‌ی راه رفتن‌تان یا سایر حرکات دست یا پای شما را بررسی کند.

 

 

 

Chiropractic Specialist

همچنین ممکن است از ستون فقرات‌تان عکسبرداری کنند:

وقتی متخصص کایروپراکتیک در کرج تمام اطلاعات را به دست آورد، زمان آن می‌رسد که کنار شما بنشیند و درباره‌ی درمان صحبت کند. اگر برنامه‌ی درمانی شامل دستکاری ستون فقرات باشد، می‌توانید همان روز آن را انجام دهید یا به تاریخ و ملاقاتی دیگر موکول کنید.

 

 

 

Chiropractic Specialist

تنظیم ستون فقرات  توسط پزشک کایروپراکتیک به چه شکل است؟

آشناترین نوع دستکاری ستون فقران روش دستی است: شما روی یک میز دراز می‌کشید و متخصص کایروپرکتیک از دستهایش یا یک وسیله برای اعمال فشار بر ناحیه‌ی آسیب دیده‌ی ستون فقرات‌تان استفاده می‌کند. بعضی از افراد به این کار «ترک خوردن» کمر می‌گویند چون گاهی از آن یک صدای ترکیدن ناگهانی بلند می‌شود. اما در واقع چیزی «ترک نمی‌خورد». این صدا وقتی بلند می‌شود که بافت‌های مفصل ستون فقرات مورد نظر کش می‌آیند.

بعضی از متخصصان کایروپرکتیک از یک وسیله‌ی دستی که فعال کننده (اکتیویتور) نامیده می‌شود برای دستکاری ستون فقرات استفاده می‌کند. این کار هم بسیار آرام انجام می‌شود.

 

 

 

Chiropractic Specialist

منافع کار متخصص کایروپراکتیک برای سلامتی چیست ؟

کایروپراکتیک به عنوان یک درمان مؤثر برای از بین بردن دردهای شدید یا موقتی ناحیه تحتانی کمر شناخته شده است. در سال ۱۹۹۴ آژانس تحقیقات و قانون نویسی سلامتی آمریکا کایروپرکتیک را به عنوان یک درمان بی خطر برای دردهای شدید پایین کمر در بزرگسالان پیشنهاد کرد.این آژانس از بیماران خواست تا در ابتدا قبل از استفاده از درمانهای خشن مثل داروها و جراحی ها، درمانهای سنتی مثل کایروپرکتیک را امتحان کنند.

همچنین کایروپراکتیک می تواند درد در ناحیه وسط  کمر، گردن، مفاصل دست و کف دست و پاها را تسکین دهد. با وجود اینکه تحقیقات علمی هنوز تاثیر قطعی این روش را تائید نکرده، بسیاری از افراد اظهار می کنند که کایروپرکتیک درد ناشی از میگرن و سردردهای دیگر ، اسپاسمهای ماهیچه ای و التهاب اعصاب که باعث بی حسی و یا سوزش می شود را رفع می کند .

 

 

Chiropractic Specialist

 

 

 از کایروپراکتیک برای درمان چه بیماریهایی استفاده می شود ؟

 

– اسپاسم عضلانی و در رفتگی مفاصل

– آرتریت ، بورسیت ، تاندونیت ،فاسئیت

– التهاب اعصاب محیطی(Peripheral neuritis)

– اسکولیوز (انحراف جانبی ستون فقرات)و کیفوز(قوز ستون مهره ها)

– نشانگان تونل مچ دستی(Carpal tunnel syndrome)

– آسیبهای ناشی از ضربه نظیر آسیب گردن(Whiplash injury)

– سردردها

– اختلالات تنفسی

– بیش فعالیتی(Hyperactivity)

– نشانگان دردهای حاد و مزمن

 

 

 

Chiropractic Specialist

 

آموزش کایروپراکتیک شامل چه مراحلی است ؟

 

کایروپراکتیک در ۶۵ کشور دنیا به علاقمندان آموزش داده می شود . آموزش کایروپراکتیک در ۱۶ کالج ویژه این رشته در سراسر ایالت متحده انجام می شود و تعداد ساعات مورد نیاز برای دریافت مدرک ۴۸۰۰ ساعت می باشد . پزشکان کایروپراکتیک معمولا باید ۴ سال (شامل سه سال تئوری و یک سال عملی) در این رشته آموزش ببینند. در ضمن اکثر بیمه ها این روش را پوشش می دهند.

 

متخصص کایروپراکتیک ما در مورد روش‌های درمانی مفید برای وضعیت سلامتی شما و کمک به مدیریت بیماری و پیشگیری از آن در آینده، توصیه‌هایی را ارائه خواهند داد. این کار می‌تواند با کمک منیپولاسیون عضلات، استخوان‌ها و مفاصل و معمولاً در ناحیه‌ی ستون فقرات انجام شود. به این روش درمانی ” درمان دستی” گفته می‌شود.

 

shams-chiro.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *