جراحی سینه

جراحی سینه

جراحی سینه یکی از جراحی های زیبایی است که امروزه زنان با انجام آن به سایز دلخواه و فرم مناسب سینه دست پیدا خواهند کرد این جراحی گاهی برای کوچک کردن سینه و همچنین برای بزرگ کردن  سینه مورد استفاده قرار می گیرد. روش هایی که بیشتر برای جراحی سینه مورد استفاده قرار می گیرند شامل لیپوساکشن، ایمپلنت و برش سینه است.

 

جراحی سینه

 

دلیل انجام جراحی سینه

همان گونه که می دانید سینه برای خانم  بسیار مهم است  زیرا باعث تناسب اندام در فرد می شود و در حقیقت مهم‌ترین سمبل زنانگی در خانم نیزاست . به همین دلیل برای زیبایی و تناسب بیشتر خانم ها تمایل به  جراحی  سینه دارند . یکی از دلایلی که زنان تمایل به جراحی سینه انجام می دهند بزرگی سینه در این افراد است.

افرادی که سینه های خیلی بزرگی دارند چاق نیستند و علت بزرگی سینه در این افراد بیشتر به دلیل  حساس بودن بافت سینه به هورمون‌های جنسی می باشد. مؤثرترین ودر حقیقت بهترین روش درمان در سینه بزرگ جراحی سینه است و روش‌های درمانی و دارویی به علت ایجاد عوارض مختلف توصیه نمی‌شوند.

داشتن سینه بزرگ می تواند برای زنان  مشکلات به وجود آورد که این مشکلات بیشترشامل ایجاد درد در شانه، گردن، پشت می شود.

البته برخی افراد برای رفع مشکل کوچکی بیش از اندازه سینه‌ نیزبه پزشک جراح مراجعه می‌کنند این افراد یا روش بزرگ کردن سینه وتمرینات ورزشی ویا انجام روش‌های جراحی سینه مثل پروتز می توانند این مشکل را رفع کنند.

پس به طور کلی جراحی سینه برای بزرگ کردن وکوچک کردن سینه و همچنین بازسازی و بالا کشیدن سینه مورد استفاده قراد می گیرد. جراحی سینه از عمل‌های زیبایی است که این روزها مورد توجه خیلی از افراد  قرار گرفته است ،بانوانی که به دلیل بزرگی یا کوچکی سینه‌هایشان اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اند می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

 

 

انواع روش‌ های جراحی سینه

 

لیپوساکشن

لیپوساکشن  یکی از روش‌های است که یه فرد کمک می کند تا سینه خود را کوچک کند دراین روش پزشک در ابتدا مایع حاوی ماده بی‌حسی و منقبض کننده عروق به داخل سینه‌ها تزریق می کنند سپس سوراخ‌های دو تا سه میلی‌متری در قسمت هایی از پوست سینه ایجاد می کند  با استفاده از لوله چربی داخل سینه چربی های اضافه را ساکشن  می کند و حجم سینه به این ترتیب  کوچکتر می‌شود البته با این روش افتادگی سینه شما اصلاح نخواهد شد واین روش بیشترمناسب افرادی است که مقدار زیادی چربی در سینه خود دارندو دراصلاح افتادگی سینه مد نظرشان نیست .

جراحی سینه

 

برش سینه

برای کوچک کردن سینه پزشک شما از برش‌های متعدد و متفاوتی استفاده می کند هر چقدر سینه فرد بزرگترافتاده‌تر و پوست اضافه بیشتری داشته باشد، به همان اندازه برش وسیع‌تری روی پوست شما ایجاد خواهد شد در سینه‌های خیلی بزرگ برش هایی  دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه ایجاد خواهد شد. نتیحه این عمل ایجاد سینه‌هایی کوچک‌تر ، سفت‌تر و بالا کشیده‌تر می‌باشد با توجه به نوع  روش جراحی سینه برای نهایی شدن فرم سینه‌ها گاهی تا یک سال بایستی صبر کرد.

ایمپلنت

برخلاف دو روشی که در  بالا برای کوچک کردن سینه ذکر شد  روش ایمپلنت یا پروتز سینه برای افزایش حجم سینه‌هایی که بیش از حد نرمال کوچک هستند استفاده می‌شود.

 

 

افتادگی سینه‌ها

بیشتر زنان پس از زایمان و شیردهی و همچنین با افزایش سن و تغییرات وزن تغییراتی در ظاهر سینه‌هایشان ایجاد می‌شود. سینه‌ها این افراد  شکل اولیه خودشان را از دست می‌دهند و حالت  سینه شل خواهند داشت و سینه ازجای اصلی‌شان که در برجسته‌ترین قسمت سینه است به سمت پایین جا به جا می‌شوند. برای این افراد لازم است از پروتز کوچکتر استفاده شود و لیفت هم با حداقل کشیدن پوست انجام می پذیرد.

درمان افتادگی سینه‌ها

برای درمان وبهبود افتادگی سینه ها شما می توانید از جراحی سینه استفاده کنید این جراحی بیشتر با کشیدن پوست سینه همراه است با جراحی سینه ،سینه‌های شل شده مجددا شکل گرفته و بالا می‌آیند بدون اینکه حجم کلی سینه تغییر کند. با این روش بافت سینه به حالت فشرده در می‌آید سینه‌ها کوچک‌تر دیده می‌شوند.


چه کسانی مناسب جراحی سینه هستند

 

افرادی که می خواهند جراحی سینه انجام دهند حتما باید  سلامتی عمومی در حد قابل قبول و خوبی داشته باشند. عمل جراحی سینه برای افردی که مشکلاتی قلبی ، ریوی ، کبدی ، کلیوی ، عصبی روانی  دارند در صورتی که این بیماری ها کنترل نشوند می‌تواند خطرناک باشد.

افراد مناسب جراحی سینه

در افراد بالای ۳۵ سال و درافرادی که دارای سابقه فامیلی هستند و سن پایین‌تری دارند بهتر است قبل از عمل ماموگرافی و یا سونوگرافی سینه انجام پذیرد.استعمال هر نوع دخانیات روی کیفیت زخم اثر منفی دارد.

 

 

کوچک کردن سینه

 

کاهش حجم سینه یکی از روش های جراحی سینه است  که بیش از حد بزرگ به نظر می‌رسند .حجم زیاد سینه در بیشتر افراد موجب درد کمر، شانه و یا گردن می‌شود. کاهش وزن سینه‌ها می‌تواند باعث برطرف شدن ظاهر فرورفته شانه‌ها گردد. جراحی کوچک کردن سینه باعث رفع تمام این مسائل می شود و زنان می‌توانند سینه‌هایی کوچکتر، سبک‌تر و متناسب‌تر با بقیه بدن داشته باشند.

دکتر وفایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *